Rapla kardirada võõrustas noori talente: Vlasenko ja Laansoo ülivõimsad!

Rapla valla 130. juubeliaasta tähistamise raames 27. juunil Rapla kardirajal sõidetud Talendid Rajale 2021 kolmas etapp vaatamata ülimalt põnevatele võidusõitudele punktitabeli esimesse otsa suuri muutusi ei toonud. Mõlemas peamises arvestuses võidutsesid favoriidid, kuid tee tulemuseni oli ehk keerulisem, kui senistel etappidel.


Üldarvestuses võistlevad 2009. a ja hiljem sündinud lapsed. Juba ajasõitudes säranud, kuid eelfinaalides tõeliselt hoogu sattunud Joosep Siniorg startis A-finaali parimalt stardikohalt. Tema kõrvalt asus etapivõitu püüdma üllatusmees ja vaid 8-aastane Raimo Kaljuste. Siiani kaks etappi võitnud Ramon Vlasenko oli stardis alles kolmas, mille tagas talle ühelt poolt tema eelfinaali parim koht; samas hoidis teda parimalt stardikohalt eemale pisut kahvatuvõitu ringiaeg.

Finaali stardis haaras Vlasenko aga juba kolmandas kurvis liidrikoha ning ei lasknud end sellelt kohalt heidutada kuni finišilipu langemiseni. Seevastu käis tõsine võidusõit tagapool. Kiirelt tõusis teiseks Martti Raudleht, kes küll mõned ringid suutis Vlasenko tempos püsida, kuid pidi siis asuma noore Markus Jauki rünnakuid tõrjuma. Ringi-ringi järel vahetasid poisid kohti, pakkudes seejuures pealtvaatajaile võrratult ausat ja vaatemängulist võidusõitu. Lõpuks Jauk teine, Raudleht kolmas.


Keerulisemalt käis Sinioru ja Kaljuste käsi. Kui imesõitu teinud nooruke Kaljuste pidas palju vanemate konkurentidega võitlusele kenasti vastu, siis kogenud Siniorg sattus tihtilugu sekeldutesse, teenis lõpuks välja 5-sekundilise ajakaristuse ning lõpetas A-finaali eelviimasel 8. kohal. Siiski jäi tema nimele võistluspäeva kiireim ring ühes sellega kaasneva 10 lisapunktiga.


Vlasenko kolmas järjestikkune võit tähendab ühtlasi seda, et noormees stardib juba tuleval nädalavahetusel Põltsamaal Kuningamäe kardirajal sõidetaval Olerex Eesti kardispordi meistrivõistluste kolmandal etapil klassis Mini. Tegemist on Talendid Rajale 2021 iga üksiku etapi võitjale auhinnaks oleva sõiduga. Vlasenkole on see tänavu juba kolmandaks stardiks Eesti kardispordi kõrgeimal tasemel.

Vanemate laste ehk 2005-2008. a sündinute arvestuses jätkas Jürgen Laansoo hooaega sealt, kus see eelmisel etapil Unibet kardikeskuses suuna sai. Kindel võit nii eel- kui põhifinaalis annab talle selge edu punktitabelis lähima jälitaja ning Raplas teisena lõpetanud Hanna-Grete Suvemaa ees. Kolmandana finišeeris Rapla kardirajal Gert-Martin Jesmin.Nooremate laste ehk 2011. ja hiljem sündinute arvestuses oli Raplas sõidetud kolmandal etapil parim Markus Jauk (üldarvestuses 2.), teine Raimo Kaljuste (4.) ja kolmas Maario Mättik.


Lapse ja vanema võidusõidus olid parimad Andreas ja Andres Oopkaup, teised Romek ja Erik Allikas ning kolmandad Kregor ja Vaido Tamme.