Viies etapp tõi uue etapivõitjaLaitseRallyPark's sõidetud Talendid Rajale 2020 viies etapp andis hooaja neljanda uue etapivõitja. Poodiumi kõrgeimale astmele astus esmakordselt Sten-Erik Sild.


Niisketes rajaoludes alanud võistluspäev lubas juba kvalifikatsiooni eel põnevust, sest taktikamängud on pooleldi kuivavates tingimustes ülimalt olulised. Soojendussõidu liialt hea aeg sunnib kvalifikatsioonis rajale minema esimeste seas, ehkki tagapool võidakse kasu saada veidi kuivemast rajast. Samas riskitakse sattuda enda tempoga mittesobivate võistlejatega koos rajale, mis tekitab teistpidi dilemma.


Sarnaselt eelmise etapi ilmaoludega tuli ka V etapil ette altminekuid. Seda aga ei saa kindlasti öelda kvalifikaktsioonis selgelt kiireima Sten-Erik Sild kohta. A-finaali asus ta juhtima, jälitamas väga kiirete sõitjate kolmik eesotsas Kaur Koreiniku, Kregor Tamme ja Mattias Ojapõlluga.
Peagi liitus nelikuga alles D-finaalist satartinud sarja debütant Patric Õiemets. Kõigis finaalsõitudes imelist tempot teinud Õiemetsa nimele jäi ka päeva kiireim ringiaeg, mis tõi tema vast avatud punktikontole 10 lisapunkti. Ühtlasi tegi Õiemets ajalugu sellega, et kunagi varem pole ükski sõitja jõudnud D-finaalist A-finaali.


Tüdrukute arvestusel uus võitja


Kui 2010. a ja hiljem sündinute ehk nooremate arvestuse parim oli viiendal etapil ootuspäraselt üldarvestuse punktitabeli liider Mattias Ojapõld (üldarvestuses 4.), siis tüdrukute arvestuses võidutses esmakordselt Martaliisa Meindorf (9.), kelle jaoks muutuvad rajaolud lõid hea eelduse startida esmakordselt A-finaalis.Ojapõllu järel lõpetasid nooremate arvestuses poodiumil veel Ramon Vlasenko (üldarvestuses 8.) ja Oskar Lukas Ausing (11.). Tüdrukute poodiumi teine ja kolmas olid vastavalt Miya Greth Visberg (18.) ja Hanna-Grete Suvemaa.

Vanemate laste arvestuses võidutses Paul-Kristian Hamburg, teine oli Jakob Pajur ja kolmas Hanna-Grete Suvemaa.Lapse ja vanema võidusõidus Käbid & Kännud olid parimad Mart ja Mattias Ojapõld, teised Janek ja Sten-Erik Sild ning kolmandad Hannes ja Aron Kivilo.
Talendid Rajale 2020 sarjas jääb sõita veel üks etapp, mis toimub 01. novembril LaitseRallyPark's algusega kell 12:00.


Fotod: Tõnis Krikk