Talendid Rajale 2021 esimene etapp sõidetud


LaitseRallyPark's pühapäeval sõidetud tänavuse hooaja esimesel osavõistlusel jagunesid võistlejad peaaegu pooleks vanema vanusegrupi ja põhiarvestuse vahel. Tänavusest hooajast sõidetakse taaskord nn eelfinaalide süsteemis, mis suurendab olulisel määral võistlussõitude osakaalu võistluspäeva jooksul.
Põhiarvestuses võistlevad võistlejad, kelle sünniaasta on 2009 ja hilisem. Vastavalt võistlejate arvule moodustus siin 3 eelfinaalide gruppi, kuhu sõitjad jaotatakse vastavalt nende kvalifikatsiooniaega põhjal.

Kvalifikatsioonis oli kiireim Kregor Tamme ning seda Kaspar Pikkpõllu ja Kyle Criston Tuhkru ees. Kolme grupi eelfinaalide esimesed olid Pikkpõld, Andreas Oopkaup ja Ramon Vlasenko. Nende kolme vahel jaotati kiireimate ringiaega põhjal ära finaali 3 esimesest stardikohta ning samas järjekorras otsustavasse A-finaali ka starditi.

Vlasenko imeline start viis ta juba esimeses kurvis esimeseks ning vaikselt edu kasvatades talle keegi reaalselt ohustajaks ei saanudki. Tagapool heitlesid Pikkpõld ja Oopkaup, mille tulemusena jõudis neile järgi Joosep Siniorg. Viimasel ringil Siniorg mööduski, tõustes sellega kolmandaks.
Vlasenkole oli see sarja esimeseks etapivõiduks, mis toob talle nüüd kaasa tasuta osalemise Olerex Eesti kardispordi meistrivõistluste esimesel etapil 22. mail Rapla kardirajal.Vanemas vanusegrupis, kus rajale tulevad võistlejad, kelle sünniaasta on 2005-2008, võidutses Hanna-Grete Suvemaa, edestades Jürgen Laansood ja Karl Riimani. Päeva kiireima ringi sõitis selles arvestuses välja aga Riiman. Nii Suvemaa kui Laansoo võitsid mõlemad oma eelfinaali, kuid kuna Suvemaa ringiaeg oli 0,3 sek võrra parem Laansoo omast, sai tema finaalis startida esikohalt.Nooremate laste ehk 2011. a ja hiljem sündinute arvestuses võidutses LaitseRallyPark's Ruudi Reinumägi, kes oli üldarvestuses tublil 4. kohal. Talle järgnes Jan Pragi (7.) ja Romek Allikas (10.). Tüdrukute arvestuse kiireimad olid Miya Greth Visberg ja Kelli Labotkin.


Vanema ja lapse ringiaegade liitmise põhjal koostatava võidusõidu Käbid & Kännud arvestuses võidutsesid Andreas ja Andres Oopkaup. Teiseks tulid Joosep ja Mart Siniorg ning kolmandaks Kregor ja Vaido Tamme.

Talendid Rajale II etapp sõidetakse juba 30. mail Unibet kardikeskuses Laagris.