Simuland võitis kuuenda etapi
Pühapäeval LaitseRallyPark's sõidetud finaaletapi eel jagas tunnustas valitsev autoralli maailmameister ja sarja patroon Ott Tänak sarjas osalejaid ning jagas kõigile võistlejatele välja diplomid.


Finaaletapp pidi aga välja selgitama tänavuse hooaja parimad. Üldarvestuse võidu eest võitlesid Mattias Ojapõld ja Kaur Koreinik, kolmanda koha heitluses pidi parim selguma Sten-Erik Silla ja Ragnar Simulandi vahel. Kuna Koreiniku esitus jäi viimasel etapil tagasihoidlikuks, oli sellega Ojapõllu üldvõit kindlustatud. Simuland võttis aga viimasest etapist maksimumi, sõitis välja ka lisapunkte andva kiireima ringi ning võitis oma teise etapi, olles sellega Ojapõllu kõrval ainus, kes seda tänavu suutnud. Võiduga tõusis ta üldarvestuses kolmandale kohale. Etapi lõpetas teisena Oliver Kurg ning kolmandaks suutis viimasel ringil tõusta Ojapõld.


Utsitamaks nooremate laste indu on sarjas ajalooliselt peetud ka kuni 10-aastaste laste arvestust. Tänavu puudus selleks vaat et vajadus, sest selle võitjaks osutus sarja ka üldarvestuses võitnud Ojapõld. Kunagi varem pole sellist asja juhtunud.


Nooremate vanusegrupis lõpetasid Ojapõllu järel teisena Joosep Siniorg ning kolmandana Ramon Vlasenko. Vanemate laste arvestuses tuli hooaja võitjaks Paul-Kristian Hamburg, seda Jakob Pajuri ja Hanna-Grete Suvemaa ees. Suvemaa võitis ühtlasi tüdrukute arvestuse, kus edestas Martaliisa Meindorfi ja Miya Greth Visbergi.


Foto: Tõnis Krikk