Aravete võistlusel võib selguda tänavuse Talendid Rajale üldvõitja

Populaarse laste hobikardisarja Talendid Rajale 2021 kuue-etapilise hooaja eelviimane võistlus sõidetakse sel kolmapäeval esmakordselt Aravete kardirajal. Hea õnne korral võib sari juba kolmapäeval saada endale üheksanda üldvõitja.


Aravete kardirada võõrustab Talendid Rajale võistlussarja esmakordselt. Tegemist on valdava osa Eesti meistrivõistlustel osalevate tippkardisõitjate lemmikrajaga, kus esinevad rajaelemendid on ühtlasi nii oskusi nõudvad kui naudingut pakkuvad. Ajalooliselt on Aravete võistlusel selgunud mitmed Eesti meistrid, tänavu võib asjaolude kokkulangemisel selguda seal talendisarja üldvõitja.

Aravete kardiraja lisandumine sarja kalendrisse on olnud kauaoodatud võimalus. "Sarja läbiviijatena otsime pidevalt uusi võistluspaiku, et sõitjad saaksid end proovile panna võimalikult erinevatel radadel. Õnneks on viimaste aastatega tekkinud nii Rapla kui Aravete radadele võimekus talendisarja võistlusi läbi viia ning oleme olnud usinad sellest võimalusest kinni haarama. Sarnaselt teiste radadega oleme ka siin leidnud suurepärase kolmepoolse koostöövormi Järva valla, rajahaldaja ja sarja promootori vahel," kommenteerib uute radade lisandumist kalendrisse sarja korraldaja Martin Harak.

Talendid Rajale 2021 senised neli etappi on sõidetud LaitseRallyPark's, Unibet kardikeskuses Laagris ning Rapla kardirajal. Neljast etapist kolmel võidutsenud Pärnu poisi Ramon Vlasenko üldarvestuse punktiedu võib talle hea õnne korral tuua soovitud sarjavõidu juba üks etapp enne võistlussarja lõppu. Jätkuvalt on vähemalt matemaatiliselt võimalik sarja üldvõit võtta koguni 9 võistlejal. Vanemate laste arvestuses on see võimalus enne kaht viimast võistlust 6 sõitjal. Vanemate laste arvestust juhib samuti Pärnust pärit Jürgen Laansoo.

Sarja üldarvestuse iga üksiku etapi võidu eest on auhinnaks tasuta osalemine Olerex Eesti kardispordi meistrivõistlustel tiimi Gear Racing ridades klassis Mini.

Aravete etapp stardib kolmapäeval, 18. augustil algusega kell 15:00 (NB! Kellaaeg on varasemaga võrreldes muutunud). Rada on võistluspäeval avatud alates kella 10:00.